نتایج جستجو برای عبارت :

تو ترجمان جهانی بگو چه می‌بینی؟

نام کتاب: #ترجمان_دردها | نویسنده: #جومپا_لاهیری | مترجم: #مژده_دقیقی | #انتشارات_هرمس | ۱۹۷ صفحه.مضمون اصلی نوشته های لاهیری، چندگانگی فرهنگیه. ترجمان دردها که به اسم دیگه ی #مترجم_دردها هم توی بازار موجوده، اولین کتاب این نویسنده ست که در سال ۲۰۰۰ برنده ی جایزه ی #پولیتزر شد. این اثر زبان حال تمام آدم هاییه که احساس بیگانگی جزئی از زندگی شونه و شامل ۸ #داستان_کوتاه هستش. لاهیری در مصاحبه ای گفته "شخصیت هایی که من جذب شان می شوم همه مشکل ارتباطی دا
عمل تربیتی به اعلا درجۀ واجد خصوصیات هر عمل اخلاقی است : عدالت است .
زیرا از احترام به کودک ناشی میشود ، ایثار است، چون ترجمان تبعیت قدرت تربیتی از مصالح کودک است.

یا تعریف من از ایثار و عدالت فرق داره یا اینکه این کتاب کلا اشتباهه :دی

مرحوم غلامحسین شکوهی ، اگه یک مقدار کتاب رو قابل هضم تر تالیف میکردین واقعا بهتر بود :)
تقویم شیعه
هشتم شوال
مرگ عبد الملک بن مروان
در سال ۸۶ هجری قمری عبد الملک بن مروان سفاک بخیل، در دمشق به هلاکت رسید، و بعضی ۱۵ شوال را ذکر کرده‌اند. این در حالی بود که ۲۱ سال و ۶ ماه خلافت را غصب کرده بود. او پیش از سلطنت پیوسته ملازمت مسجد را داشت و تلاوت قرآن می‌نمود و او را حمامة المسجد (کبوتر مسجد) میگفتند! وقتی خبر سلطنت به او رسید قرآن را بر هم نهاد و گفت: اسلام علیک هذا فراق بینی و بینک: «خداحافظ، این آغاز جدایی بین من و توست»!!
بیماری او که
*بسم الله الرحمن الرحیم *

وقتی جناب خاتم الأنبیاء محمد مصطفی صلّی الله علیه و آله و سلّم برای آخرین بار تأکید فرمود که قلم و کاغذ بیاورید چیزی بنویسم، گفتند: «حسبنا کتاب الله». قرآن هست میان ما. ما را کافی است دیگر. نمی خواهد دین باشد، قرآن باشد، آخوند نه. کتاب هست دیگر، آخوند نه. علی نباشد. آخوند نه، ملّا، نه. منهای آخوند. دین باشد منهای آخوند. ملّا نباشد. 
چون قرآن ترجمان می خواهد؛ قرآن بیان می خواهد، احکام، مجری می خواهد، مبیّن می خواهد، حا
احمد(ص)
و خاندان او نورند
به صلات و به صبر مشهورند
پرچم
عدل و دین و انصافند
معدن حلم و فضل و الطافند
رهنمایان
راه ایمانند
همگی ترجمان قرانند
پاک
و طاهر وجود یک یکشان
حجت الله و مظهر ایمان
در
سجود و رکوع و وقت قیام
شان حق را ستوده اند مدام
عهدشان
با خدایشان محکم
دین حق را علامت و پرچم
کرده
اند استوار طاعت حق
سعی آنان فقط رضایت حق
حاملان
کتاب قرانند
ناصح و رهنمای انسانند
دشمن
کفر و شرک و الحادند
جان به راه خدای خود دادند
همگی
گوهران یک بحرند
الگو
احمد(ص)
و خاندان او نورند
به صلات و به صبر مشهورند

پرچم
عدل و دین و انصافند
معدن حلم و فضل و الطافند

رهنمایان
راه ایمانند
همگی ترجمان قرانند

پاک
و طاهر وجود یک یکشان
حجت الله و مظهر ایمان

در
سجود و رکوع و وقت قیام
شان حق را ستوده اند مدام

عهدشان
با خدایشان محکم
دین حق را علامت و پرچم

کرده
اند استوار طاعت حق
سعی آنان فقط رضایت حق

حاملان
کتاب قرانند
ناصح و رهنمای انسانند

دشمن
کفر و شرک و الحادند
جان به راه خدای خود دادند

همگی
گوهران یک بحرند
انجامه های نسخ خطی یک شناسنامه کوتاه فرهنگی تاریخی اند که در دل خود حرف های زیادی و زوایای ناشناخته ای از عصری که کاتب در آن می زیسته را دارند . در میان کاتبان کهن فارسی نگار دونفر هستند که کاتب شاعرند یکی اسدی طوسی که قدیمی‌ترین نسخه دست نویس فارسی را در سال447ه.ق نگاشته است و دیگری ابوالهیجا اردشیر ابن دیلمسار که ترجمان البلاغه را در سال 507ه.ق کتابت کرده است .با تطبیق این دو انجامه می توان به چند نکته رسید اسدی در پایان الابنیه عن حقایق الادو
داشتم یه مقاله ای از سایت ترجمان میخوندم، راجع به بحران پوچی زندگی در میان سالی صحبت کرده بود، زیرشم کلی ملت کامنت گذاشته بودن که آره وابسته به تجربه های فرد ، این اتفاق بالاخره تو یه سنی از میان سالی برای همه رخ میده و اینا.
حالا از اینکه انقدر فراگیره بگذریم، تو 21 سالگی توش افتادن، به سان افتادن ته دره رو چه بکنم.
این افسردگی نیست.. روان پزشک بهم معرفی نکنید لعنتیا! 

مقاله ای که معرفی می شود در سال 1395 در فصلنامه ترجمان پژوهش های ارتباطی منتشر شد. در آن زمان اطلاع رسانی و توزیع مناسبی در خصوص انتشار آن صورت نگرفت. مطالعه این مقاله برای محققان وسایل ارتباط جمعی می تواند مفید باشد.
اگر به مطالعه این مقاله که نوشته شلی بولیان است علاقه مند هستید اینجا کلیک کنید.

مقاله ای که معرفی می شود در سال 1395 در فصلنامه ترجمان پژوهش های ارتباطی منتشر شد. در آن زمان اطلاع رسانی و توزیع مناسبی در خصوص انتشار آن صورت نگرفت. مطالعه این مقاله برای محققان وسایل ارتباط جمعی می تواند مفید باشد.
اگر به مطالعه این مقاله که نوشته شلی بولیان است علاقه مند هستید اینجا کلیک کنید.
معنای
عشق و شوق و لطافت تویی ... همین
سر تا به پای شور قیامت تویی ... همین

با
یاد روی تو چه خوش احوال می شوم
انگار ترجمان سلامت تویی ... همین

می
بارد از کرانه ی چشمان تو امید
گویی که آسمان کرامت تویی ... همین

صدق
و صفا یکی ز هزاران صفات توست
مهر و صفا و صدق و صداقت تویی ... همین

گر
می زنند لاف رفاقت تمام خلق
آقا یگانه مرد رفاقت تویی ... همین

ای
آن که هست بر سر تو تاج بندگی
شایسته ی مقام  امامت تویی ... همین

گر
می چکد ز غنچه ی لبهای تو عسل
شکر لب و در اوج ملا
معنای

با

می

صدق

گر

ای

گر
شکر لب و در اوج ملا
معنای

با

می

صدق

گر

ای

گر
شکر لب و در اوج ملا
حسین منزوی یکی از شعرای خوش ذوق و توانمند معاصر ماست. در زیر شعری از ایشان را خواهید خواند. وقتی این شعر را خواندم، بلافاصله چند بیتی شعر به ذهنم خطور کرد که آن را به عنوان یک جوابیه بر این شعر در اینجا منتشر می‌کنم. 
ادامه مطلب
" درون آینه ی روبرو چه می بینی؟تو ترجمان جهانی ، بگو چه می بینی؟تویی برابر تو -چشم در برابر چشم-در آن دو چشم پر از گفت و گو چه می بینی؟تو هم شراب خودی هم شراب خواره ی خودسوای خون دلت در سبو چه می بینی؟به چشم واسطه در خویشتن که گم شده ایمیان همهمه و های و هو چه می بینی؟به دار سوخته ، این نیم سوز عشق و امیدکه سوخت در شرر آرزو ، چه می بینی؟

در آن گلوله ی آتش گرفته ای که دل است
و باد می بَرَدَش سو به سو چه می بینی؟ ”
― حسین منزوی

1. Ford v Ferrari - 2019 ‧ Drama/Sport ‧ 2h 32m - IMDb: 8.2/10
2. Freedom Writers - 2007 ‧ Drama/Teen ‧ 2h 3m - IMDb: 7.5/10
3. Knives Out - 2019 ‧ Drama/Thriller ‧ 2h 10m - IMDb: 8/10
4. Jojo Rabbit - 2019 ‧ Drama/Comedy-drama ‧ 1h 48m - IMDb: 8/10
5. A Beautiful Day in the Neighborhood - 2019 ‧ Drama ‧ 1h 49m - IMDb: 7.4/10
6. Hair Love - 2019 ‧ Short/Animation ‧ 7 mins - IMDb: 7.4/10
7. The Farewell - 2019 ‧ Drama/Comedy-drama ‧ 1h 40m - IMDb: 7.7/10
8. The Lion King - 2019 ‧ Drama/Music ‧ 1h 58m - IMDb: 6.9/10

The Office - 2005 ‧ Comedy - IMDb: 8.8/10 - S02

• نمود خود در زندگی روزمره، اروینگ گافمن، ترجمه مسعود کیانپور، نشر مرکز
• تهوع، ژان پل سارتر، ترجمه امیر جل
امشب تقریبا نیمی از خانواده با رعایت فاصله بهداشتی و رعایت نکات ایمنی و دور نگه داشتن ننه از کل فضای اشغال شده، زدند و رقصیدند. به شادی تازه عروس و داماد! 
به من میگفتند بیا برقص، بیا برقص، دست بزن، پایکوبی کن و قص علی هذا...
من واقعا این کارها را نیاموخته ام، نه اینکه نخواهم شادی کنم. دست میزدم و میخندیدم...
میگفتند:ایشالا برای خودت، برقص بابا برقص تا برای خودت برقصیم...(این شاید در فرهنگ ایرانی نمود شگفتی، خیرخواهی، خوشحالی، نیکویی، آرزو و قص
به‌محض‌اینکه اشتیاق خود به فهمیدن -به شگفت‌زده‌شدن، گوش‌سپردن و شاهدبودن- را از دست بدهیم، انسانیت خود را باخته‌ایم. امروز یکی از مهم‌ترین استعدادهای شما، کنجکاوی‌تان است. باید از آن محافظت کنید، زیرا کنجکاوی سرآغاز همدلی است.
فضیلت در واقع نوعی استعداد است. همیشه می‌توان آن را از دست داد یا به دستش آورد. دلیل آنکه جان همۀ ما به یک اندازه می‌ارزد، داشتن همین پتانسیل است.
در مقابل زندگی و دیدگاه‌های دیگران گشوده باشید؛ در مقابل مردم و
1. Neruda - 2016 ‧ Drama/Crime ‧ 1h 48m - IMDb: 6.9/10

Peaky Blinders - British crime drama television series/Action - S05
Escape at Dannemora - American television limited series/Thriller
Killing Eve - British spy thriller television series/Drama - S02
Succession - American satirical comedy-drama television series/Satire - S01, S02

• شادمانی‌های کوچک، هرمان هسه، ترجمه پریسا رضایی و رضا نجفی، نشر مروارید
• فاوست، یوهان ولفگانگ فون گوته، ترجمه م.ا به‌آذین، نشر نیلوفر (105 صفحه)
• دِمیان، هرمان هسه، ترجمه عبدالحسین شریفیان، نشر اساطیر (130 صفحه) 
• 4 مقاله‌ی ترجمان 
The Lord of the Rings:
1. The Fellowship of the Ring - 2001 ‧ Fantasy/Action ‧ 3h 28m - IMDb: 8.8/10
2. The Two Towers - 2002 ‧ Drama/Fantasy ‧ 3h 43m - IMDb: 8.7/10
3. The Return of the King - 2003 ‧ Drama/Fantasy ‧ 4h 11m - IMDb: 8.9/10
4. Marriage Story - 2019 ‧ Drama/Comedy-drama ‧ 2h 17m - IMDb: 8/10

The Morning Show - 2019 ‧ Satire - IMDb: 8.4/10 - S01
The Office - 2005 ‧ Comedy - IMDb: 8.8/10 - S01

• یاران حلقه، جی.آر.آر تالکین، ترجمه رضا علیزاده، نشر روزنه 
• دو برج، جی.آر.آر تالکین، ترجمه رضا علیزاده، نشر روزنه 
• بازگشت پادشاه، جی.آر.آر تالکین، ترجمه رضا علیزاده، نشر روزنه 
• 10 مقاله‌ی ترجمان 
من جهان را جهان تجربه کردن می‌دانم. من زندگی را برای تجربه کردن می‌خواهم... برای یک‌جا نَنشستن و هر کاری که همه می‌کنند نکردن! این یک لج‌بازی بچه‌گانه‌ی از سر شکم‌سیری یا خودنمایی نیست. این که احتمالات دیگر این جهان امکانات را هم در نظر بگیرم برای من عین زندگی است. این شکلی بودن و این طور زندگی کردن برای من معنی زندگی است. و گر نه نفس کشیدن که کار علی‌الدوام دستگاه عصبی خودگردان هر ارگانیزم زنده‌ای است در این جهان! حتا بلدی هم نمی‌خواهد!
من جهان را جهان تجربه کردن می‌دانم. من زندگی را برای تجربه کردن می‌خواهم... برای یک‌جا نَنشستن و هر کاری که همه می‌کنند نکردن! این یک لج‌بازی بچه‌گانه‌ی از سر شکم‌سیری یا خودنمایی نیست. این که احتمالات دیگر این جهان امکانات را هم در نظر بگیرم برای من عین زندگی است. این شکلی بودن و این طور زندگی کردن برای من معنی زندگی است. و گر نه که نفس کشیدن که کار علی‌الدوام دستگاه عصبی خودگردان هر ارگانیزم زنده‌ای است در این جهان! حتا بلدی هم نمی‌خواه
نام کتاب: مواد مخدر آرزوها را می‌کُشدنویسنده: ژان-پل اوپورنمترجم: دکتر امان اله ترجمان
Les reves meurent Sous La droque
Aupourrain, Jean Paul

نوبت و تاریخ چاپ: چاپ دوم ، مهر ۱۳۷۸ناشر : انتشارات پَر شکوهتعداد صفحات: ۳۰۸ صفحه.اندازه صفحات: ۲۴×۱۶عکس : نداردشابک:  ۹۶۴۹۲۰۷۱۳ | ISBN : 964-9-207-1-3
* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از تیر ماه تا ۱۷ مرداد ۹۸ (۰۰:۴۳)
* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب، دا
نام کتاب: مواد مخدر آرزوها را می‌کُشدنویسنده: ژان-پل اوپورنمترجم: دکتر امان اله ترجمان
Les reves meurent Sous La droque
Aupourrain, Jean Paul

نوبت و تاریخ چاپ: چاپ دوم ، مهر ۱۳۷۸ناشر : انتشارات پَر شکوهتعداد صفحات: ۳۰۸ صفحه.اندازه صفحات: ۲۴×۱۶عکس : نداردشابک:  ۹۶۴۹۲۰۷۱۳ | ISBN : 964-9-207-1-3
* تاریخ ورود به کتابخانه‌ی شخصی: سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول از تیر ماه تا ۱۷ مرداد ۹۸ (۰۰:۴۳)
* معرفی و بررسی:بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
این کتاب، دا
بسیاری از ما بنا بر عادت، راحت طلبی، ترس یا تنبلی به همان انتخاب های پیشین ادامه می دهیم و آنگاه شگفت زده می شویم که چرا نتایج متفاوتی به دست نمی آوریم.
در حقیقت، چنان سرگرم تلاش برای گذران زندگی هستیم که حتی نمی فهمیم انتخاب ها و فعالیت هایمان ترجمان امیدها و رویاهای ما نیستند. ما بیش از حد گرفتار "انجام رساندن" زندگی روزانه هستیم.
هر روز را افتان و خیزان و در حد امکان خود به شب می رسانیم. سپس وقتی بیدار می شویم و درمی یابیم که پس از سال ها کار ک
1. The Wife - 2017 ‧ Drama ‧ 1h 41m - IMDb: 7.2/10
2. Handsome Devil - 2016 ‧ Drama/Sport ‧ 1h 35m - IMDb: 7.1/10
3. The Stag - 2013 ‧ Comedy ‧ 1h 34m - IMDb: 6.1/10
4. Sea Wall - 2012 ‧ Drama/Short ‧ 33m - IMDb: 8.4/10
5. Pride - 2014 ‧ Drama/Romance ‧ 2 hours - IMDb: 7.8/10
6. Steel Country - 2018 ‧ Thriller/Mystery ‧ 1h 29m - IMDb: 6.1/10
7. Denial - 2016 ‧ Drama/History ‧ 1h 50m - IMDb: 6.7/10

Big Little Lies - American drama series - S02
Fleabag - British comedy series - S01, S02
Black Mirror - British television series - S05
Sherlock - British drama series - S01, S02, S03, S04
Westworld - American television series - S01

• و هر روز صبح، راه خانه دورتر و دورتر می‌شود، فردریک بکمن، ترجمه الهام رع
1. A Man Called Ove - 2015 ‧ Drama/Comedy-drama ‧ 1h 56m - IMDb: 7.7/10
2. Shoplifters - 2018 ‧ Drama/Crime ‧ 2h 1m - IMDb: 8/10
3. Spider-Man: Into the Spider-Verse - 2018 ‧ Fantasy/Sci-fi ‧ 1h 56m - IMDb: 8.5/10

This Is Us - American comedy series - S01, S02, S03
Animal Kingdom - American drama series - S04
House of Cards - American web television series - S01, S02, S03

• خداحافظ گاری کوپر، رومن گاری، ترجمه سروش حبیبی، نشر نیلوفر
• ما همه باید فمینیست باشیم، چیماماندا انگوزی آدیشی، ترجمه مریم طباطبایی‌ها، نشر کوله‌پشتی 
• مانیفست یک فمینیست در 15 پیشنهاد، چیماماندا انگوزی آدیشی، ترجمه فاط
عنوان: حواس پرتی مرگبارنویسنده: جین واینگارتنمترجم: مجتبی هاتفنشر:  ترجمان علوم انسانیتعداد صفحات: 112سال نشر: چاپ اول 1397
جین واینگارتن روزنامه‌نویس است و بخاطر دو جستاری که در این کتاب آورده شده‌اند، برنده جایزه پولیتز شده است. دو جستار «مرواریدهای قبل صبحانه» و «حواس‌پرتی مرگبار» به مهمترین عادت‌های انسان در دوران مدرن اشاره می‌کند: همیشه در عجله بودن و حواس‌پرتی. در مقدمه تمام آنچه که قرار است در طول کتاب فهمیده شود، آورده شده است. م
مارتین سلیگمن: اگر به‌جای اینکه به آدم‌ها سرکوفت بزنیم تا کمبودهایشان را اصلاح کنند، تشویقشان کنیم که نقاط قوت شخصیتشان را پرورش دهند، آنگاه چه خواهد شد؟
• تغییرات اساسی در حوزۀ روان‌شناسی و ایجاد علمی که بهترین کیفیات انسان را بررسی کرده و پرورش می‌دهد؛ علم نقاط قوت، علم فضایل اخلاقی، علم شادی. «روان‌شناسی مثبت‌گرا» نوید نوعی دگرگونی شخصی از طریق قدرت رهایی‌بخش مناسک عبادی را می‌داد، چیزهایی مثلِ شکر نعمت، قدردانی، بخشندگی و مدیت
می‌خوام بگم به اتّفاقی‌دیدن‌های دیروز، اتفاقی امروز افزوده می‌شه،به قسمی که صبح فقط یه کلاس دارم و خواب می‌مونم،
و چون مامانم نیست، باید برم دانشگاه ناهار بخورم [ با توجه به اینکه بعد از ظهر هم اون طرف آلمانی داشتم ]
و پامی‌شم می‌رم بوفهٔ ادبیات، چون که دو روزه برنج نخوردم،
و یهو عطیه‌ای رو می‌بینم که پاشده اومده ادبیات که نیکتا رو ببینه. :)))))
.
می‌شه یه اتفاقی دیگه هم اضافه کنم و نزنید من و؟
که وقتی می‌رم سالن‌مطالعه و خیلی پره، اون یه
فکر کنم اخر‌های کتاب دشمن عزیز که به اصطلاح دنباله‌ی بابا لنگ دراز است، سالی مک‌براید از این که نامزدی خود را بهم زده و خوشحال است، احساس عذاب وجدان میکند. تنها ناراحتی الان من هم این است که چرا پاتوق دوست داشتنیم را از دست داده‌ام و عذاب وجدان دارم. به دنبال منطق‌های خوساخته‌ای هستم که بتوانم همچنان انجا باشم و سخت است.
جملات قبل مال چند روز پیش هستند و دوستانم متفق القول که من به هیچ عنوان پاتوقم را از دست نداده‌ام و همچنان میتوانم انجا
خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی (زاده ح. ۷۲۷ (قمری) – درگذشته ۷۹۲ (قمری))، معروف به لسان‌الغیب،ترجمان الاسرار ، لسان‌العرفا و ناظم‌الاولیا شاعر بزرگ سدهٔ هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهاناست. بیش‌تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن‌پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود
• ملال دقیقاً به چه معناست؟‌ ملال وضعیت عمیقاً نامطلوبی است برای انگیزشی که ارضا نشده: در وضعیتی، به‌جای نومیدشدن برانگیخته می‌شویم، اما بنابه هر دلیلی این برانگیختگیِ ما بی‌پاسخ می‌ماند و جهتی پیدا نمی‌کند. این دلیل شاید درونی باشد -اغلب نبود تخیل، انگیزه یا تمرکز- یا بیرونی: مثل اینکه فرصت یا انگیزه‌های محیطی وجود نداشته باشد. دوست داریم کاری دل‌نشین انجام دهیم اما می‌بینیم نمی‌توانیم، و مهم‌تر اینکه با افزایش آگاهی از این ناتوا
{دلایل عقلی امامت و مهدویت - شماره 30}

برهان لزوم ضمانت اجرایی در قانون الهی (بخش دوم)

رکن دوم، ضمانت اجرایی قوانین و احکام الهی که شایسته است بدون دخل و تصرف همواره اجرا گردد. این ضامن اجرایی یعنی همان زمامدار جامعه که نوع الهی آن، انبیاء و پس از آنان امامان هستند که می‌توانند ولی امر و رهبری شایسته و بایسته برای انجام صحیح قوانین الهی باشند.
ناگفته پیداست کسانی میتوانند ضامن اجرای قوانین الهی و رهبر خوبی برای انجام صحیح آن باشند که در مرح
عبارت‌هایی همچون «سلامت» و «بیماری» اغلب معنایی دوگانه دارند.
تب را در نظر بگیرید. تب‌داشتن یعنی شما بیمار و ناسالم‌اید و نمی‌توانید بیشترین کارایی خود را داشته باشید. اما تب همچنین واکنشی سالم به حضور عفونتی باکتریایی در بدن است. اگر تحت چنان شرایطی تب نداشته باشید، واقعاً بیمار خواهید شد. خونریزی هم همین‌طور. خونریزی یعنی در وضعیت ناسالم بودن، اما اگر زخمی داشته باشید و خونریزی نه، نشانه‌ای از یک بیماری جدی‌تر خواهد بود. از لحاظ‌ جس
امروز در کرمان مردم حادثه نیافریده‌ند؛ حماسه آفریدند. آن قدر گرد شمع سید شهیدان مقاومت گشتند که دست آخر پروانه‌وار به آتش زدند! این کم چیزی‌ست؟!اصلا این میان قصد ندارم خطاها و کم‌بودها را نادیده بگیرم. اما عظمت این عشق و شور مملو از شعور نمی‌گذارد که فعلا نگاهم را از بزرگی‌ش بردارم و به ضعف‌ها و خطاها معطوف شوم.این ملتی که هنوز جنگی نشده و هنگامه بلایی نیامده و این طور عاشقانه و عمیق و این گونه سوخته دل و بال و پر باز چنان به آتش عشق شهیدش
امریکہ کے ذریعے جنرل قاسم سلیمانی کے قتل کے بعد، اسرائیل نے ابتدا میں اس اقدام کی تعریف کی اور امریکہ کی حمایت کا اعلان کیا۔ لیکن ایران میں محسن رضائی کے ٹویٹ، دیگر فوجی افراد کے تبصروں اور صہیونی ریاست کو دھمکی دئیے جانے کے بعد، صہیونی وزرا نے پریس کانفرنس میں کہا کہ وزیر اعظم نیتن یاہو نے کینسٹ کی مٹینگ میں کہا ہے:قاسم سلیمانی کا قتل اسرائیلی کاروائی نہیں بلکہ امریکی کاروائی تھی اور اس کا ہمارے ملک سے کوئی تعلق نہیں۔ لیکن کیا حقیقت میں اسر
یا مطلبی از وبسایت ترجمان بود ، یا نوشته ای در کتاب « انسان خردمند » (یووال نوح هراری) و یا محصول تفکری چند دقیقه ای قبل از خواب ... و یا مخلوطی از هر سه . اینکه انسان های شکارگر - خوراک جو ، نیاز داشتند تا تمامی اطلاعات اطرافشان را ببلعند : صخره ای که در آن مار های سمی یکی از همراهانشان را نیش زدند ، نشانی محلی برای اختفا و کمین کردن ، ویژگی های درختی که میوه هایش مقوی اند ، جزئیات ارتباطات گسترده ی بین اعضای قبیله . همه ی اینها برای موفقیت در
یا مطلبی از وبسایت ترجمان بود ، یا نوشته ای در کتاب « انسان خردمند » (یووال نوح هراری) و یا محصول تفکری چند دقیقه ای قبل از خواب ... و یا مخلوطی از هر سه . اینکه انسان های شکارگر - خوراک جو ، نیاز داشتند تا تمامی اطلاعات اطرافشان را ببلعند : صخره ای که در آن مار های سمی یکی از همراهانشان را نیش زدند ، نشانی محلی برای اختفا و کمین کردن ، ویژگی های درختی که میوه هایش مقوی اند ، جزئیات ارتباطات گسترده ی بین اعضای قبیله . همه ی اینها برای موفقیت در
قسمت دوم
در این پست درباره غرب زدگی مینویسم.
وقتی میرزا تقی خان امیرکبیر سررشته امور را به دست گرفت و از حداقل امور، کاراها به نحو عالی پیش میرفت صحبت از مدرسه دارالفنون به پیش می آید. اندیشه مردان بزرگی همچون میرزا تقی خان در ایران عزیز پایدار نماند و من در این پست به تفکرات ایشان حول محور علوم و فنون غرب و فرهنگ ایرانی میپردازم. 
البته که باید پذیرفت دانش و علوم غرب بسیار فراتر از دانش ایرانیان در زمان قاجار بود. امروزه هم ما بدلیل آنکه نتوا
این چند روزی که دیگه حسابی قرنطینه!‌ برمن مسلط شده  و کار کردن برام سخت شده ، به خوندن و شنیدن مطالب ترجمان می گذرونم و واقعا ، چقدرخوبن این تیم ترجمان و چقدر مقالات و کتاب های خوبی رو ترجمه می کنن.
یکی از مترجمان اصلی این تیم ، محمد معماریانه
می خواستم کمی سرچ کنم تا با این آدم بیشتر آشنا شم
 در اولین نتیجه ی سرچ ،‌این محمد معماریان رو پیدا کردم! (پیراهن آبی)
یک میلیون هم فالوور داره
کاری به این ندارم که به عقیده ی من  جایگاه این کجا و آن کجا
حت
امریکہ کے ذریعے جنرل قاسم سلیمانی کے قتل کے بعد، اسرائیل نے ابتدا میں اس اقدام کی تعریف کی اور امریکہ کی حمایت کا اعلان کیا۔ لیکن ایران میں محسن رضائی کے ٹویٹ، دیگر فوجی افراد کے تبصروں اور صہیونی ریاست کو دھمکی دئیے جانے کے بعد، صہیونی وزرا نے پریس کانفرنس میں کہا کہ وزیر اعظم نیتن یاہو نے کینسٹ کی مٹینگ میں کہا ہے:قاسم سلیمانی کا قتل اسرائیلی کاروائی نہیں بلکہ امریکی کاروائی تھی اور اس کا ہمارے ملک سے کوئی تعلق نہیں۔ لیکن کیا حقیقت میں اسر
این چند روزی که دیگه حسابی قرنطینه!‌ برمن مسلط شده  و کار کردن برام سخت شده ، به خوندن و شنیدن مطالب ترجمان می گذرونم و واقعا ، چقدرخوبن این تیم ترجمان و چقدر مقالات و کتاب های خوبی رو ترجمه می کنن.
یکی از مترجمان اصلی این تیم ، محمد معماریانه
می خواستم کمی سرچ کنم تا با این آدم بیشتر آشنا شم
 در اولین نتیجه ی سرچ ،‌این محمد معماریان رو پیدا کردم! (پیراهن آبی)
یک میلیون هم فالوور داره
کاری به این ندارم که به عقیده ی من  جایگاه این کجا و آن کجا
حت
* بسم الله الرحمن الرحیم *

آمده اند خدمت امام صادق، جابر آمد؛ صفوان جمّال آمد، دیگران آمدند عرض می کنند:« آقا ما به چه نشانه ای بشناسیم و بدانیم که حجّت بعد از شما کیست؟ حجّت بعد از شما کیست؟ امام را باید به چه نشانه شناخت؟ »امام در جواب فرمود: « در مردم روح حیات هست که نفسشان است؛ که مبدأ حسّ و حرکت است؛ مبدأ حسّ و حرکت حیوانی است؛ این روح حیات هست؛ روح قوّه هست؛ حرکت می کند؛ می گیرد؛ اراده دارد؛ دشمن را دفع می کند؛ کارهایی را انجام می دهد؛ روح
باغ بهشت طره ی مژگان چشم
توست
قمری به روی شاخه غزلخوان چشم توست

باران شوق چشم تو معنای زندگی
است
زمزم همیشه تشنه ی باران چشم توست

نام تو گشته ذکر مناجات قدسیان
روح الامین که قاری قران چشم توست

روز حساب علت ویرانی جهان
یک نفحه از وزیدن طوفان چشم توست

خورشید هم عنان خود از دست
داده است
مبهوت و مات و خیره، پریشان چشم توست

بانو خدای را به تماشا نشسته
ای
دین ترجمان و معنی ایمان چشم توست

معنا گرفت با تو بهار ای گل
وجود
فصل بهار غنچه ی بستان چشم تو

نفسم گرفت ازین شب در این حصار بشکندر این حصار جادویی روزگار بشکن

چو شقایق از دل سنگ برآر رایت خونبه جنون صلابت صخره ی کوهسار بشکن

تو که ترجمان صبحی به ترنم و ترانهلب زخم دیده بگشا صف انتظار بشکن

سر آن ندارد امشب که برآید آفتابی؟تو خود آفتاب خود باش و طلسم کار بشکن

بسرای تا که هستی که سرودن است بودنبه ترنمی دژ وحشت این دیار بشکن

شب غارت تتاران همه سو فکنده سایهتو به آذرخشی این سایه ی دیوسار بشکن

ز برون کسی نیاید چو به یاری تو اینجات

تابستون جوری که تو ذهنم یه تصویر هیجان انگیزی ازش داشتم و براش برنامه ریزی کرده بودم پیش نمیره.انگار که همه ی سنسورهای لذت برنده از زندگی از کار افتاده باشن،از همه ی چیزهایی که یه موقعی خوشم میومد، الان دیگه هیچ انگیزه خاصی واسه دنبال کردنشون ندارم. یکی از این چیزها کتاب خوندنه.منی که تا همین چند وقت پیش صد صفحه یا دویست صفحه کتاب رو یه جا میخوندم حتی بدون ذره ای حواس پرتی، الان حتی نمی تونم یه بند کتاب با تمرکز بخونم؛ یه بند کتاب میخونم و
 بشر
خواسته یا ناخواسته در مسیر کمال جاری است و به سوی کمال پیش می رود. کلیه ی
انتخابها، هدف گذاری ها، امیال و طلبهایش در پی یافتن حقیقت، وصل به آن و سرور
باطنی ناشی از آن بوده است. از سوی دیگر تمام تلخی، ناکامی، شکست، یاس و فرو
ریختنهایش (در هر منظر و پوشش و به هر دلیل و بهانه ای) برخاسته از آن سرور باطنی
است. انسان حتی در التذاذی که به چشمی برتر، حقیر و ناچیز می آید، به جستجوی آن
سرور – آن خاطره
ی دیرینه از آن وصل الهی –
است که در فطرت او یادگار

تابستون جوری که تو ذهنم یه تصویر هیجان انگیزی ازش داشتم و براش برنامه ریزی کرده بودم پیش نمیره.انگار که همه ی سنسورهای لذت برنده از زندگی از کار افتاده باشن،از همه ی چیزهایی که یه موقعی خوشم میومد، الان دیگه هیچ انگیزه خاصی واسه دنبال کردنشون ندارم. یکی از این چیزها کتاب خوندنه.منی که تا همین چند وقت پیش صد صفحه یا دویست صفحه کتاب رو یه جا میخوندم حتی بدون ذره ای حواس پرتی، الان حتی نمی تونم یه بند کتاب با تمرکز بخونم؛ یه بند کتاب میخونم و
اولین کسى که از شاگردان اسلام درباره‌ی معانى قرآن سخن گفت و داناترین آنان به این کتاب آسمانى بود همانا على بن ابى‌طالب(ع) است.
ابن مسعود می‌گوید: قرآن بر هفت حرف نازل شد و نیست حرفى جز این‌که ظاهر و باطن دارد و علم ظاهر و باطن قرآن نزد على علیه‌السلام بود.
دوّمین مفسّر عبداللّٰه بن عباس است که او ترجمان قرآن و وارث دو سوّم از علوم رسول اکرم است و رسول اکرم برایش دعا کرد و گفت: خدایا او را در دین فهیم و فقیه گردان و به او علم به تأویل عنایت فرما
معمولا این‌طور است که کار به جایی می‌رسد که خودت از خودت، از هیچ کاری نکردن‌هایت، از به دیوار خیره شدن‌هایت، از از تخت بیرون نیامدن‌هایت، از غذا نخوردن‌هایت و از رفرش زدن‌هایت کلافه می‌شوی و بر سر خودت فریاد می‌زنی که: بسه دیگه. گندشو درآوردی. اه.این‌ها تجربیات من در برهه‌های زمانی مختلف است که به صورت یک لوپ تکرار می‌شود. چند روزی سخت کار می‌کنم و فعال و پرانرژی‌ام اما بعد ناگهان دچار حملات تنبلی می‌شوم. من یکی از آن تنبل‌هایی هستم
من از همان روز اول می‌دانستم این ماجرا پایان خوشی ندارد، البته اگر بشود پایانی برایش متصور شد. من از همان اول می‌دانستم ته این ماجرا برای من چیزی جز تنهایی نخواهد بود. ولی مگر تنها نبودم؟ مگر همه‌ی عمر، از همان روز اول تا همین امروز تنها نبودم؟ حالا گیرم تنهایی‌ام کمی بزرگتر شود. گیرم کمی بیشتر فرو بروم. یک وجب یا صد وجب، دیگر چه فرقی می‌کند؟ نه فقط من، هر آدم دیگری با یک آی‌کیوی متوسط و حتا پایین‌تر از حد متوسط هم می‌توانست پیش‌بینی کند
بسمه تعالی
                               "ولادت حضرت معصومه (ع) و روز دختر مبارک"

حضرت معصومه علیها السلام در اول سال 173 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود. پدرش
امام هفتم شیعیان حضرت موسی بن جعفر (ع)  و مادرش حضرت نجمه بود که
به علت پاکی و طهارت نفس به او طاهره می گفتند. حضرت معصومه در 28 سالگی و
در روز دوازدهم ربیع الثانی سال 201 هجری قمری در قم به شهادت رسید که
امروز بارگاه ملکوتی و مرقد مطهرش همچون خورشیدی در قلب شهرستان قم می
درخشد و هموا

بسمه تعالی

حضرت معصومه علیها السلام در اول سال 173 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود. پدرش
درخشد و همواره فیض بخش و نورافشان دلها و ج

بسمه تعالی

درخشد و همواره فیض بخش و نورافشان دلها و ج
ای آسمان با چشم دل فضل و
کرامت را ببین
آمد حسین ابن علی(ع) شوق شهادت را ببین
 از مقدم او با صفا باغ ولایت را ببین
در چهره ی شیر خدا شوق و رضایت را ببین
در عرش از میلاد او شادی فراوان گشته است
 بیت امیرالمومنین(ع) همچون گلستان گشته
است
ذکر ملائک یک به یک آیات قران گشته است 
ورد لب اهل زمین تسبیح یزدان گشته است

در بیت زهرا(س) و علی(ع) جبریل
می خواند غزل
خندد حسین ابن علی(ع) شیرین تر از قند و عسل
از بس که خوش سیماست او ، گردیده او ضرب المثل
دلدادگان ک
مشخصۀ زندگی مُدرن آن است که همیشه سر خط باشی، همواره بکوشی حداکثر تجربۀ ممکن را در حداقل زمان ممکن بگنجانی. کتاب جدید فیلسوف دانمارکی سِوِند برینکمن، لذت دست کشیدن، توصیۀ مفیدی دارد: دست بکش. سعی نکن همه‌کار بکنی و عوضش کارهای کمتری بکن. در حقیقت، گاهی بهتر است که عقب بمانی، که از همانجا که هستی لذت ببری.
• باید از زاویۀ فرهنگ مصرف‌زده به این مخمصه نگاه کنیم، فرهنگی که خودمان برای خودمان ساخته‌ایم. فرهنگمان نیازمند آن است که مُدام بیشتر ب
منطقه ۱
حوزه فعالیت: آموزش و پرورش : مناطق
نشانی :  ایران ، تهران ، تهران ، تجریش – خ. دزاشیب – جنب آتش نشانی
تلفن :  ۷~۲۲۲۳۹۶۰۰
 منطقه ۲
نشانی :  ایران ، تهران ، تهران ، بزرگراه جلال آل احمد – کوی نصر – پشت آتش نشانی – انتهای خیابان سیزدهم
مسئول آقا / خانم :  سانی خانی
تلفن :  ۸~۸۸۲۷۶۹۰۱
 منطقه ۳
نشانی :  ایران ، تهران ، تهران ، بالاتر از میدان ونک – بعد از میرداماد – جنب خانه مع
نمی دانم شما هم تجربه کرده اید یا نه ... لحظاتی که ابدا نمی دانید چه کار کنید ! خب هر کس مشغولیت خاصی دارد ؛ ولی لحظاتی هست که می خواهیم فقط و فقط یک کار تازه بکنیم که به ما حس و حال خوبی دهد و ما به صفحه ی خالی جواب های احتمالی زل می زنیم و منتظریم وقت این امتحان زندگی تمام شود ... 
تصمیم گرفتم در یکی از چنین لحظاتی ، یک سریال خوب را تجربه کنم . و چون شب گذشته گلدن گلوب بهترین بازیگر زن سریال کمدی را برده و در لیست فیلم و سریال هایی بود که دوست داشتم د
یا من هو خالق کل شیء

در حالِ خوندن "جین ایر" ام.
و بله! بازهم چندین کتاب باهم دستمه.
" چرکنویس" یک کتاب صوتی هست که در راه برگشت از کلاسم اگر پیاده برگردم گوش میدم. و وقت هایی که نمیتونم کتاب دستم بگیرم یا کتاب الکترونیکی بخونم.
" جین ایر" عزیز :)
" دنیای سوفی" که در یک حالتِ وقفه به سر میبره و فعلا در حال خوندنش به طور جدی نیستم. روزها گذشته از آخرین بار که به طور جدی خوندمش.
" توتو چان، دخترکی آن سوی پنجره" که این هم خوندنش چند روزیه متوقف شده. البته
تقدیم به روح بلند استاد سیدهادی خسروشاهی(ره)
خسرو فقه و دیانت
ای دریغا رفت ماه از آسمان
کوچ کرد از باغ و گلشن باغبان
چهره پوشانید ناگه آفتاب
شد نهان در خاک بحر بیکران
خسرو فقه و دیانت خرگه از
خاکدان برچید و شد خلدآشیان
هادی ره بود در طی طریق
اهل معنا را بزرگ کاروان
در مسیر اتحاد مسلمین
با جمال الدین[1] همی همداستان
مرسل اسلام در دربار پاپ[2]
مصلح فرزانه و نیکوبیان
خانه اش را در به روی خلق باز
با همه مانند بابا مهربان
یار صدیق امام و رهبری
مایه دل
داستان دوازده رخ
در پی داستان بیژن و منیژه، افراسیاب قصد می کند به ایران حمله کند. ایرانیان آگاهی یافته و سپاه خود را آماده می کنند؛ نخست کسی را به سوی پیران می فرستند تا از جنگ باز ایستد اما پیران نمی‌ پذیرد که فرزند و برادران و تدارکات سپاه را تسلیم سازد: 
مرا مرگ بهتر از آن زندگی           که سالار باشم کنم بندگی
در ابتدای جنگ، بیژن هر دو برادر پیران (هومان و نستیهن) را از پای درمی آورد.
پیران چون چنین می بیند، نامه ای به گودرز می نویسد که بیا
به طور اتفاقی دو کتاب ظاهرا متفاوت را در چند روز گذشته خواندم. اولی «سفر به دور اتاقم» نوشته‌ی «اگزویه دومستر» از نشر ماهی که اخیرا از نمایشگاه کتاب یزد خریده بودم و دومی «حواس پرتی مرگبار» نوشته‌ی «جین واینگارتن» که به عنوان هدیه‌ی همراه فصلنامه ترجمان به دستم رسیده بود.
ماجرای کتاب نخست که در سال ۱۷۹۴ نگارش شده از این قرار است: افسری جوان در دوئلی پیروز می‌شود و دادگاه او را به ۴۲ روز اقامت اجباری در اتاق خودش محکوم می‌کند. او از این فرص

تقدیم به روح بلند استاد سیدهادی خسروشاهی(ره)
خسرو فقه و دیانت
ای دریغا رفت ماه از آسمان
کوچ کرد از باغ و گلشن باغبان
چهره پوشانید ناگه آفتاب
شد نهان در خاک بحر بیکران
خسرو فقه و دیانت خرگه از
خاکدان برچید و شد خلدآشیان
هادی ره بود در طی طریق
اهل معنا را بزرگ کاروان
در مسیر اتحاد مسلمین
با جمال الدین[1] همی همداستان
مرسل اسلام در دربار پاپ[2]
مصلح فرزانه و نیکوبیان
خانه اش را در به روی خلق باز
با همه مانند بابا مهربان
یار صدیق امام و رهبری
مایه د
نشریه ترجمان در آخرین شماره‌اش مطلبی با همین تیتر چاپ کرده‌است. این جستار که در سال 2019 توسط «فرانک فوردی» جامعه‌شناس مجارستانی نوشته شده‌است دلایل فرزندآوری کمتر انسانها در سرتاسر کره خاکی را بیان می‌کند. فوردی دلایل اقتصادی را فقط بهانه‌ای از این عدم تمایل بیان میکند به نظر او این تمایل همه‌گیر صرفا یک تصمیم‌گیری شخصی برآمده از تفکرات و فرهنگ آن فرد نیست بلکه یک اپیدمی است که فراگیر شده‌است و سیاستمداران، سلبریتی ها، فعالان محیط ز
از دم روحانی ات روح صداقت جان گرفتآسمان دیده ها ابری شد و باران گرفت
ای گل باغ ولا و معنی ام الکتابجوشد از دریای علم بیکرانت درّ ناب
از نفس هایت خدا علم الیقین را آفریدعاشقی کردی خدا آداب دین را آفرید
هر کجا گفتی سخن، بر تو ارادت داشت علمدر کلام نافذت رنگ هدایت داشت علم
عید میلادت برای شیعه عید اسعد استروز میلاد تو روز جشن آل احمد(ص) است
ای سراپای تو نورانی ز علم و معرفتتو سراپا فضلی و جود و کمال و منزلت
علم و دانش از شما پیوسته در قد قامت استگف
در مراسم تشییع پیکر فرهاد در مریوان، نان به جای مردم سخن ‌گفت. تکه‌های نان در دستان خسته مردم، از ظهور روزگاری تازه در ایران خبر داد. کسی نیست زبان نان را فهم کند. اصولگرا طناب بر گردن دولت انداخته، دولت در حال فرار از معرکه است و آنکه در خیال براندازی است، از بی کفایتی نظام داد سخن داده است. اصلاح طلبان هم لکنت زبان گرفته‌اند. آنها سه دهه است همینطور با هم درگیرند. اما امروز همه گویی از معرکه پرت‌اند، نان از روزگاری تازه خبر آورده است. نان س
فاطمه(س) ای پاره ی قلب رسول(ص)ای که هم معصومه هستی هم بتول
ام بابا سرور نسوان توییآیه آیه کوثر قران تویی
از شمیم تو شده خوشبو بهشتگل تویی از تو شده گلبو بهشت
ای که تو بر شیعیان تاج سریاز همه زن های عالم برتری
ای تو محبوب ختام المرسلین(ص)برده ای دل از امیر المومنین(ع)
فاطمه (س) ای سرور اهل بهشتاز کرامات تو عالم در شگفت
دختر پیغمبری یا فاطمه(س)وارد جنت شوی قبل از همه
آیه ی تطهیر را معنا توییلوء لوء و مرجان تویی، زهرا تویی
ای که محبوب خدایی فاطمه(س)مح
عکس ناب

به یاد دلاوران شجاع

لشگر خراسان 

"شهید مهدی
شوشتری"

.

"شهید مرتضی
فرجی"

.

"شهید
ابراهیم سعیدی حیدری"

.

.

خاطره رزمنده حسن رحیم
پور ازغدی

از عملیات والفجر هشت
و دلاوری های

فرمانده و اسطوره
گمنام

شهید مهدی شوشتری :

.

« افرادی که به
این منطقه

آشنایی دارند و اروند
را می شناسند

می دانند اروند چگونه
رودی است

رودی که هفتصد متر
عرض

و هفتاد کیلومتر سرعت
دارد

.

با توجه به عمق پنجاه
تا شصت متری آن

کشتی ها در آن پهلو می
گیرند

سرعت زیاد آب آ
غدیر ترجمه ی آیه های قران استغدیرمعنی اسلام ناب و ایمان است
غدیرمهبط عشق است عشق لم یزلیغدیرعید ولای محمد(ص) است وعلی(ع)
غدیرمعنی تقوا و شوق و ناز و نیازغدیر ساده ترین ترجمان راز نماز
غدیرمعنی اکمال دین و نعمت هاستغدیر واقعه ی شرح و بسط حکمت هاست
غدیر معنی اصل الاصول اسلام استغدیر معنی ابلاغ  و شرح پیغام است
غدیر راه رسیدن به کعبه ی عشق استغدیر گاه رسیدن به کعبه ی عشق است
غدیر نقشه ی راه رسیدن به خداستغدیر عید سعید ولایت مولاست
غدیر لازمه ی ب
یاعلی(ع) ای نور چشم مصطفی(ص)مایه ی فخر تمام انبیاء
ای که می بخشی تو خاتم در رکوعاصل ایمان هستی و اوج خشوع
چون که می جویی رضای کردگارمی دهی جان تا که باشی رستگار
چون ولایت ترجمان کوثر استبی ولای تو رسالت ابتر است
آیه ی اکمال دین در شان توستآیه ی الصادقین در شان توست
ای که حق بودی تو از روز نخستآیه ی خیرالبریه مدح توست
ای که هستی رهنمای متقیندر میان مؤمنان صالح ترین
آیه ی انفاق شرح حال توستبذل و بخشش، بخشی از اعمال توست
 آیه ی نجوا که آمد بر رسول(
شعر در مورد دل شکستن
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد دل شکستن برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
نکند بوسه بمیرد
خبرش گم بشود
دل شکستن نکند
مایه ی فرهنگ شود
شعر در مورد دل شکستن
مردم بیدرد را دل از شکستن ایمن است
گوشه این فرد باطل از شکستن ایمن است
با دل آگاه دارد کار عشق سنگدل
بیشتر دلهای غافل از شکستن ایمن است
شعری در مورد دل شکستن
کلام هیچ مدانان به مردم همه دان
هز
لحظه هایی با کریمه
معصومه …

معصومه تفسیر معصومیت است که روزگارى در مدینه طلوع کرد، معصومه اقامت
غربت است در روزگار غربت نگاه ها، معصومه تفسیر بلند تبعیت است از ولایت .
معصومه نگاه سبزى است که از معصومیت سرچشمه مى گیرد، معصومه، روزگار دلداگى است واز غربت به قربت رسیدن .
معصومه ترجمان بلند عاشوراست و قصه با زینب هم سفرشدن .
معصومه فلسفه شیدایى است و غزل ماندن و بودن، معصومه نگین ایران است که درقم، شهر اقامه مى درخشد .
  معصومه، قصه بلند
http://tarjomaan.com/
پیش نوشت: مقالات و کتاب های خیلی خوبی داره سر بزنید موضوعات مختلفی داره
حکومت هیچکس: کتابی دربارۀ آنارشیسم
تری ایگلتون، گاردین 
 اولین بمب‌گذار انتحاری در ادبیات انگلیسی یک استاد آنارشیست دیوانه در رمان مأمور مخفی۱ جوزف کنراد است که با جلیقۀ انتحاری‌اش دور لندن می‌چرخد. او که مسحور تصوری از عدم محض است، تنها باید یک توپک لاستیکی را در جیبش فشار دهد تا اکنون را نیست کند و فضایی برای آینده‌ای اتوپیایی بگشاید. رفقای سیاسی‌اش م

بسط/ ملال یک وضعیت ذهنیه حالتی از سرخوردگی خاصه که در ما پدید می‌آد. به زبان عملی‌تر حالتیه که در اون به جای نومید شدن برانگیخته می‌شیم، اما به هر دلیلی نمی‌تونیم پاسخ مناسبی به این بر‌انگیخته‌گی‌مون بدیم. بودن در این وضعیت انگیزشی شدید که حالا سرکوب شده به شدت ما رو آزار می‌ده و شکنجه می‌کنه.
دلایل مختلفی برای به وجود آمدن این سرکوب و به پیامدش به وجود اومدن ملال وجود داره. در یک تقسیم بندی ساده این دلایل بیرونی و درونی هستند. دلایل ب
«پیامبران جدید سرمایه» نام کتابی است به قلم «نیکول اشاف» جامعه‌شناس آمریکایی که آثاری در حوزه کار، سیاست و اقتصاد تالیف کرده است. پیامبران جدید سرمایه که در سال ۲۰۱۵ چاپ شده و توسط نشر ترجمان به فارسی برگردان شده است، حاوی نکاتی است که این کتاب حدودا ۱۷۰ صفحه‌ای را به اثری ارزشمند تبدیل کرده است. در ابتدا باید اشاره کنم که سبک کتاب، سبکی قصه گوست. منظور از قصه‌گویی آن است که نویسنده حرف خود را در قالب داستان‌هایی از دل دنیای سرمایه‌داری
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستانی در اطراف خود دارم که وقتی فلان استارت‌آپ شکل می‌گیرد
و به موفقیت می‌رسد می‌گویند:‌ «این ایده خیلی وقت پیش به ذهن من رسیده بود. تازه
آن را آماده هم کرده بودم!» و وقتی از آن‌ها می‌پرسم چرا شروع به عملیاتی کردن
ایده نکردی،‌ پاسخ‌هایی از این قبیل می‌شنوم:‌ «کارهای واجب‌تری دارم»، «در زندگی
روزمره غرق شده‌ام و زمانی برای اجرا کردن ایده‌هایم ندارم» و «کار سختی است» و دلایلی
از این دست.
به نظرم مهم‌ترین دلای
شورای شهر بابل شکایت از حجت الاسلام صالحیان را پس گرفت.
چندی پیش حجت الاسلام صالحیان، امام جماعت مسجد پیرعلم که در سخنان
خود شورای شهر بابل را شورای فساد خوانده بود با شکایت اعضای شورا به دادگاه
فراخوانده شد.
سید مقیم مقیمی و فرامرز ابوالحسنی از نخستین کسانی بودند که به
احترام بچه های هیأتی و مسجدی از ادامه شکایت خود نسبت به این روحانی انقلابی
اعلام انصراف نمودند و این مسأله منجر به تعویق جلسه دادگاه شد.
در افواه عموم، مدت هاست که اصطلاح شو
برای روزنامه شریف نوشتم.
صعود سراسری گروه‌کوه دانشجوی شریف به دماوند هفته‌ی گذشته انجام شد و قرار است من چیزکی درباره‌ی آن بنویسم. با همنوردان از چهار جبهه به صورت هم‌زمان صعود کردیم و پنج‌شنبه بر روی قله بودیم. جزییات‌اش که چگونه بود و چه کسانی درگیر بودند و هماهنگی‌ها چطور انجام شد را می‌توان در گزارش‌های رسمی پیدا کرد و اینجا درباره‌ی آن‌ها بحثی اگر شود جز خستگی خواننده نتیجه‌ای دربر ندارد. چیزی که می‌خواهم بدان بپردازم این است
خیبر صہیون تحقیقای ویب گاہ: جس طرح کل علی کے گریہ کی آوازیں بلند تھیں آج بھی نخلستانوں سے بلک بلک کر علی کے رونے کی آواز سنی جا سکتی ہے جہاں علی جیسا یکتائے روزگار اپنے معبود کے سامنے فریاد کر رہا ہے ربنا ما خلقت ھذا باطلا سبحانک فقنا عذاب النار ….آئیے اس مبارک مہینہ میں جہاں ہر طرف برکات کا نزول ہے کچھ ان اساسی اور بنیادی مسائل پر وقت نکال کر غور کرتے ہیں کہ علی کی تہنائی کا راز آخر کیا تھا ؟ قرآن آج کیوں تنہا ہے؟ علی اور قرآن کا رشتہ کیا ہے؟ عل
سئو یا همان سئو سایت به نوعی کلمه فارسی معادل SEO است. (Search Engine Optimaization)
در این مطلب به آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت و یک سوال کلی تحت عنوان سئو چیست؟ می پردازیم.
آموزش بهینه سازی سایت و سئو راهکارهای بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو

این روزها جستجو ها در گوگل در مورد سئو و سئو چیست؟ بسیار زیاد شده است.
نمونه عبارت هایی که توسط کاربران وب فارسی در این مورد سرچ می شود:
سئو
سئو چیست
آموزش سئو
آموزش بهینه سازی سایت
سئو سایت
سئو وب سایت
بهینه سا
جدیدنها خیلی وبلاگ مینویسم. این را برای این میگویم چون غیر نوللا و محسن فکر کنم فقط تهمینه اینجا را بخواند و تهمینه هم چون بیان بهش اعلام میکند فقط ا پست آخر باخبر میشود برای همین خواستم غیرمستقیم بیان کنم، وای چقدر خلاق هستم که بیان را در دو معنی به کار بردم وای من چقدر ریل دیل هستم، که پستهای دیگری هم برای ارائه به این جهان فانی دارم. البته دیگر ریدم در جنبه ی غیرمستقیمش. و خیلی پررو هستم. جدیدنها پررو شده ام. پرّرّرّو! جدیدنها در نمیزنم میای
در صفحات مجازی افرادی با افکار و عقاید مختلف رو فالو میکنم. در زمینه مذهبی، از آتئیست‌های فعال در زمینه اسلام‌هراسی تا آتئیستهایی که سرشون تو زندگی خودشون ه، از مذهبی‌های خیلی معتقد و ضدانقلاب تا به‌اصطلاح "حزب‌اللهی"ها.در زمینه‌های سیاسی هم،
در زمینه‌های فعالیت‌های اجتماعی هم،
و افرادی که زندگی معمولی خودشون رو دارند و از زندگیاشون توئیت می‌کنند، بدون اینکه وارد فاز مبارزات مجازی و روشنگری‌ها بشن.
چیزی که بیشتر از همه به چمم میاد
در صفحات مجازی افرادی با افکار و عقاید مختلف رو فالو میکنم. در زمینه مذهبی، از آتئیست‌های فعال در زمینه اسلام‌هراسی تا آتئیستهایی که سرشون تو زندگی خودشون ه، از مذهبی‌های خیلی معتقد و ضدانقلاب تا به‌اصطلاح "حزب‌اللهی"ها.در زمینه‌های سیاسی هم،
در زمینه‌های فعالیت‌های اجتماعی هم،
و افرادی که زندگی معمولی خودشون رو دارند و از زندگیاشون توئیت می‌کنند، بدون اینکه وارد فاز مبارزات مجازی و روشنگری‌ها بشن.
چیزی که بیشتر از همه به چشمم میاد

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با سلام و تسلیت ایام عزای صدیقه طاهره سلام الله علیها:
بعید است دیگر کسی وجود داشته باشد در این جامعه که نداند فضای مجازی، یک شهر درندشت بی کلانتر است که سال های سال تبدیل به عرصه جولان عناصر ضد دین و ضد نظام گردیده و داعیه اشراف سازمان ها و نهادهای ذی ربط در این خصوص واهی و تو خالی است. در این بین معدودی از نیروهای مخلص انقلاب بی هیچ چشمداشتی سال هاست که جای خالی نهادهای نفت خور و پرهزینه را در این فضا پوشش داده و
فروشگاه ساز سپهر کمک می کند برای راحتی و بدون نیاز به طرف داشتن کامپیوتر سوپرمارکت اینترنتی خود را ایجاد کنید، دامی ثبت کنید و تنه وب سایت خود را گلچین سایت ساز ویزمیز - www.wizmiz.ir/sitesaz/ - کنید. کم خرد ووکامرس نزدیکی هیکل های مخصوصی دردناک که شما هم خواب هم آغوشی میتوانید از سایت فریش مبحث خریداری کنید و هماره از سایت خود ووکامرس اما انها به سمت طعن اینگیلیسی هستند و کار کردن با انها کمی دشخوار است . بنابرین بهتر است هرچه سریعتر و بدون هیچ اتلاف و
نقش زنبورها در بارورى گیاهان
گیاهان و درختان میوه به گرده‌اى که زنبور با خود مى‌آورد نیازمندند و لقاح نیم بیشتر آن‌ها به دست زنبور عسل صورت مى‌گیرد.
دانشمندان دریافته‌اند که زنبورها در برابر هزاران تومان عسل و مومى که به ما اهدا مى‌کنند دست‌کم به اندازۀ میلیونها تومان ما را در کار زراعت یارى مى‌دهند.
سیر تحولات زندگى زنبور عسل
پس از چندین روز که بار دیگر از شهر قدیم دیدن مى‌کنیم مى‌بینیم که زنبورهاى بسیارى تولد یافته و شهر پرجمعیت شد
بالاخره درونگرایی خوب است یا برونگرایی یا میانگرایی؟

من مطمئن هستم که تا به حال خیلی اوقات از خود پرسیده اید که آیا شما درون گرا هستید یا برون گرا. برای بعضی افراد این انتخاب آسانی نیست. ولی برای بیشتر ما سخت است که بین این دو امکان انتخاب نماییم.سخت بودن پاسخ به این سوال به دلیل تقسیم کردن دیدگاه به فقط دو نظر است و این نگرش به شخصیت افراد خیلی وقت است که منسوخ شده است. بیشتر ما جایی در میان این دو امکان قرار داریمچند نفر درونگرا را می شناسی
اگر ادعا کنم که یکی از اصلی‌ترین نکات مورد بحث میان مکاتب مختلفی که برای زندگی انسان و جامعه برنامه داده‌اند حل معمای اصالت عدالت یا اصالت آزادی است سخن به گزافه نگفته‌ام. نظر شمای خواننده چیست؟ عدالت برتر است یا آزادی؟ به عبارت دیگر، برای ساخت یک تمدن پایدار، کدام یک را باید محور نهادسازی و جامعه‌سازی قرار دهیم؟ آزادی یا عدالت؟
بعضی از ما، برای برپایی عدالت دست به اجبار می‌زنیم و معتقدیم باید مردم را به زور سر به راه کرد. بعضی دیگر اما ب
دانلود مقاله هنر بیزانس دانلود مقاله هنر بیزانس در 35 صفحه ، قالب Word ، قابل ویرایش

دسته بندی
هنر و گرافیک

فرمت فایل
doc

حجم فایل
26 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
35

توضیحات :دانلود مقاله هنر بیزانس در 35 صفحه ، قالب Word ، قابل ویرایش.
بخشی از متن :پیشگفتارهنر بیزانس Byzantine artهنر منسوب به دوره امپراطوری روم شرقی، که حدود 330 میلادی توسط کنستاتین تاسیس شد و در سال 1453 که قستنطنیه (کنستانتینوپل) پایتخت امپراطوری به تصرف ترکها درآمد و با نام استانبول پای
یادگیری کودکان وقتی به بهترین شکل اتفاق می‌افتد که با بدن خود درگیر جهان خارج شوند
امروزه روز، تمام ابعاد زندگی ما با اینترنت عجین شده است. حتی می‌توان گفت دیگر تقریباً هیچ کاری را نمی‌توان بدون اینترنت انجام داد. در این میان اما، مانند هر مخلوق بشری دیگری، اینترنت هم محل بحث دارد که آیا تمام کارکردهای آن مفید هستند؟ آیا باید از ورود آن در هر قسمت از زندگی فردی و اجتماعی خود استقبال کنیم؟ مهم‌تر از آن وسایلی هستند که با آن‌ها اینترنت را د
یادگیری کودکان وقتی به بهترین شکل اتفاق می‌افتد که با بدن خود درگیر جهان خارج شوند
امروزه روز، تمام ابعاد زندگی ما با اینترنت عجین شده است. حتی می‌توان گفت دیگر تقریباً هیچ کاری را نمی‌توان بدون اینترنت انجام داد. در این میان اما، مانند هر مخلوق بشری دیگری، اینترنت هم محل بحث دارد که آیا تمام کارکردهای آن مفید هستند؟ آیا باید از ورود آن در هر قسمت از زندگی فردی و اجتماعی خود استقبال کنیم؟ مهم‌تر از آن وسایلی هستند که با آن‌ها اینترنت را د
امروز امتحان ریاضی داشتیم.بسی احمقانه بود.صبح بلند شدم یک نگاهی به کتاب انداختم و بعد رفتم سرجلسه.این بچه‌های مدارس عادی چیکار میکنن خدایی؟لوزی کشیده بود بعد گفته بود جای خالی رو کامل کنید.شکل..... است.سر جلسه به جای اینکه خوشحال باشم که امتحان آسونه حرصم گرفته بود وحشتناک.بابا حداقل یکم سختش میکردین.تو پنج دیقه من بیست تا سوالو حل کردم بعد از مراقب پرسیدم زمان چقدره؟گفت صد و بیست دیقه!مگه لعنتیا آزمون سمپاد میخواین بدین؟بعد جالب اینه که ما
استخاره از دیوان حافظ
فال حافظ اصلی از دیوان حافظ شیرازیهمه ما ایرانیان بدون شک از دوران کودکی با فال حافظ شیرازی آشنایی داریم. زمانی که افراد یک خانواده یا فامیل به مناسبت های مختلف مانند شب یلدا و یا لحظه تحویل سال نو دور یکدیگر جمع می شوند به گرفتن فال حافظ مشغول می شوند.
در بیشتر مواقع بزرگتر خانواده یا ریش سفید فامیل که مورد احترام دیگران است و البته از سواد کافی برای خواندن و تفسیر غزل های حافظ برخوردار است برای دیگران فال گرفته و تعب
آیا عصر جدید پایانی بر کلیشه «حضور سلبریتی‌ها تنها دلیل دیده‌شدن برنامه‌ها» است؟
برنامه‌ای که قبل از پخش آن، با هیاهوی رسانه‌ای همراه باشد؛ مجری‌اش احسان علی‌خانی باشد؛ داورهایش چنین و چنان باشند؛ قابل پیش‌بینی بود که می‌تواند جزء پربازدیدترین برنامه‌های صداوسیما بشود. ولی همه این عوامل، دلیلِ اصلی این محبوبیت و مقبولیت عصر جدید نیست؛ دلیل اصلی را باید در تفاوت این برنامه با دیگر برنامه‌های سرگرم‌کننده رسانه ملی پیدا کرد.
زمان
دومین بار است که شروع می‌کنم به نوشتن، کتابی است از هانس‌یوهان گلوگ، ترجمه یاسر خوشنویس از انتشارات ترجمان. انگیزه اصلی این که می‌روم سراغ این کتاب، آشنایی با فلسفه تحلیلی به عنوان یکی از جریان‌های مهم فلسفه است و صد البته دیدن جایگاه نسبی‌گرایی که بحث آن را فراوان داشتم. راستش اوایل کتاب که مقدمه بود فهمیدم که جمله بندی نسبتا بدی دارد و تا حدی تخصصی است اما فصل دوم آن که مرور تاریخی بود به قدری هیجان‌انگیز و پر از بصرت‌های زیبا بود که ت
برای دانلود روی کتاب روانشناسی مثبت گرا سلیگمن فایل کلیک و فایل را دانلود کنید
دانلود فایل

کتاب شکوفایی | روانشناسی مثبت گرا با روایت ساده‌ی مارتین ...
motamem.org › کتاب-شکوفایی-روانشناسی-مثب...

Translate this page
کتاب شکوفایی روانشناسی مثبت گرا - مارتین سلیگمن - ترجمه به فارسی دارد ... شکوفایی هم مانند سایر کتابهای سلیگمن، کتابی علمی و متکی بر مجموعه‌ی ...

مارتین سلیگمن و روانشناسی مثبت گرا - متمم
https://www.instagram.com/cnhamid.ir
www.CnHamid.ir
حق و باطل از دیدگاه امام علی علیه السلام
چکیده:
هر انسان دردمند و بیداری در هر زمان و جامعه ای، در پی شناخت حق و باطل است تا بتواند راه حق را برگزیند و به سعادت و رستگاری نایل آید. با پژوهشی در خطبه ها و نامه ها و کلمات حکمت آمیز حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه درباره «حق و باطل » ، موضوعات ذیل جلب توجه می کند: حق و باطل و مصادیق آن; معیارهای شناخت حق و باطل و بزرگ ترین و مهم ترین آن ها; استقامت و تلاش در راه حق; موان
تقابل . [ ت َ ب ُ ] (ع مص ) با یکدیگر هم بر شدن . (زوزنی ). با یکدیگر هم روی شدن . (ترجمان جرجانی ترتیب عادل بن علی ). با هم روباروی شدن . (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). با همدیگر روبرو شدن . (آنندراج ). (تَ بُ) [ ع . ] (مص ل .) برابر شدن ، رو به روی هم واقع شدن .
در مبحث تقابل و مثالهای عنوان شده  کسانی مشمول این موضوع هستند که در شغل و سمت وجایگاه اجتماعی همه فرمایشات قرآنی و احادیث و اخلاق حرفه ای و انسانی را فراموش کرده اند ،بنابراین تمام صنوف ذکر شده مشمول این
    خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی فرزند بهاءالدین معروف‌ترین شاعر عارف قرن هشتم و یکی از چهار تن از بزرگترین شاعران ایران است که معروف جهان شده‌اند. در باب این استاد فناناپذیر و بی‌نظیر که او را لسان‌الغیب و ترجمان‌الاسرار لقب داده‌اند اشارتهائی در بسیاری از کتابها مانند تذکره‌الشعراء دولتشاه سمرقندی که بعد از فوت اوست تا مجمع‌الفصحا و ریاض‌العارفین تألیف رضاقلی خان همه مشتمل بر نام و شرح مختصری از حالات وی ‌می‌باشد ولیکن هیچ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها